Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Eş durumundan tayin şartları nelerdir?

4,748
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Eş durumundan tayin şartları nelerdir?

Her kurumun kendine özgü atanma ve tayin şartları olmakla beraber çalışanların kendi kurumlarında uygulanan atama yönetmeliklerini dikkate almaları ve bu yönetmelikler doğrultusunda atama talebinde bulunmaları gereklidir.

Her kurumun kendi atama bölgeleri ve atama tarihleri olur. Atama tarihlerinden önce belli bir başvuru süresi vardır. Başvuru döneminde atama dilekçesi ile eş durumundan tayin isteyen devlet memurlarının sayısı belirlenir. Atama bölgeleri içerisinde tayin talebinde bulunan memurların sayısı ve bölgeleri belirlendikten sonra atama süreci başlar.

Eş durumundan tayin isteyen memurlar arasında belli kriterlere göre gruplara ayrılma gerçekleşir. D grubunda bulunan bir çalışanın A grubundaki bir ile atanması mümkün değildir. Fakat A grubunda ya da B grubunda bulunan bir memurun C ve D gruplarına atanma talebi her zaman değerlendirilir ve çoğunlukla olumlu sonuçlanır. Özellikle eş durumundan atama taleplerinde A ve B gruplarında yer alan memurların C ve D gruplarına atanmaları çok daha kolaydır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat