Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Eş durumundan tayin dilekçesi nasıl yazılır?

17,099
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Eş durumundan tayin dilekçesi nasıl yazılır?

Bir devlet memurunun atama talebinde bulunabilmesi için bir dilekçe düzenlemesi gerekmektedir. Bu dilekçe bağlı bulunduğu kurumun atama dairesi başkanlığına ithafen yazılmalıdır. Dilekçedeki başkanlık kurumunun yazılmasının ardından, kişinin çalıştığı müdürlüğün ismi de alt başlık olarak yazılmalıdır.

Devlet memurlarının eş durumundan atama talep etmesi kanunen kendilerine verilmiş bir haktır. Böyle bir hakkı bir dilekçe yardımıyla devlet memurları çalıştıkları kurumlara ileterek kullanabilirler.

Atama talebini içeren dilekçenin yetkili makama ulaşmasının ardından atama talebi işleme konmuş olur. Atama talebini içeren dilekçenin ekinde; kişinin çalışmış olduğu kurumdan alacağı görev yazısı, eşinin çalışmış olduğu kurumdan alacağı görev yazısı ile evliliklerinin ispatı olarak görülen ve nüfus müdürlüklerinden alınan vukuatlı nüfus kayıt örneği bulunmalıdır. Atama dilekçesi bu eklerle birleştirilerek gerekli kurumlara verildiği taktirde eş durumundan atama talebi işleme konmuş olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat