Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erken doğum sonrası bebek bakımı nasıl olmalı?

518
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Erken doğum sonrası bebek bakımı nasıl olmalı?

37 haftadan önce bebeklerin bakımı son derece önemlidir. Doğum bakım şartlarının uygun olduğu hastanelerde hijyene uygun bir bakım gerekir. Erken doğum sonrası bebek bakımı hakkında merak edilenler UZMANTV'de!


37. haftadan önce doğan bebeklerde bakım çok önemlidir. Özellikle yoğun bakım şartlarının uygun olduğu hastanelerde doğum yapmak bebeklerin doğum sonrası bakımı için çok önemlidir. 

Akciğerlerin yetersiz gelişimi ile organların oksijensiz kalmasından dolayı ortaya çıkabilecek birçok sorun yoğun bakım şartlarının iyi olması ile tedavi edilebilmektedir. Özellikle yeni doğan bebeklerde oksijen tedavisinin etkin ve yeterli biçimde yapılabilmesi ileride ortaya çıkabilecek birçok sorunu ortadan kaldırmaktadır. 

Doğumdan sonra hipotermi denilen ısı regülasyonunun yetersizliğine bağlı ortaya çıkabilecek ya da hipoglisemi denilen kan şekerinin birden düşmesine bağlı ortaya çıkabilecek havale nöbetlerinin engellenebilmesi önemlidir. 

Sürfektan adı verilen akciğerlerin yeteri kadar genişlemesi ve nefen alıp vermeyi sağlayan maddenin etkin bir şekilde akciğerlere verilebilmesi bebeğin aldığı oksijen miktarını artırır. 

Erken doğan bebeklerde enfeksiyon riski fazladır. Bebeğin doğumdan sonra daha hijyenik şartlarda bakılması bebek sağlığı için önemlidir. Erken doğumdan sonra bebeklerin bağışıklık sisteminin zayıflamasından dolayı dış ortamdan gelebilecek mikroplara maruz kalmaması ve antibiyotik tedavisinin etkin bir biçimde yapılması önemlidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat