Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erken doğan bebek hastanede hangi yollarla beslenir?

25,057
kez izlendi
Puan: 4.65 / 5
Detaylı Açıklama

Erken doğan bebek hastanede hangi yollarla beslenir?

Erken doğan bebeklerin hastanede hangi yollarla besleneceği doğduğu hafta ile yakından ilgilidir. Bin iki yüz gramın altında doğan bebekler genellikle bağırsak yollarını çalıştıramazlar. Bu sebepten dolayı serum ile beslenmeleri gerekir. Verilen serum bebeğin anne karnında aldığı besin miktarlarına göre ayarlanır. Yeterli şeker, protein ve yağ düzenli oranlarla damar yoluyla verilir. Serum ile beslenen bebeklere uzun süre dayanabilecek damar yolları açmak gerekir.

Erken doğan bebekte beslenme

Bebeğin bağırsakları hazır olur olmaz az miktarlarda anne sütü verilmelidir. Böylece bebeğin bağırsakları çalışmaya hazırlanır. Bebek dışkısını yapmaya başladıkça miktarlar arttırılarak bebek iki ya da üç saatlik aralıklarla beslenmeye başlanır.

Erken doğan bebekler genellikle otuz ikinci haftalarında ağızdan beslenebilir hale gelir çünkü ancak bu haftadan sonra emme refleksi gelişir. Bebek emme refleksini geliştirdiğinde emme, yutma ve solunum ayarını daha uyumlu bir şekilde gerçekleştirir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat