Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkeklerin sık mastürbasyon yapması zararlı mı?

786,449
kez izlendi
Puan: 4.73 / 5
Detaylı Açıklama

Erkeklerin sık mastürbasyon yapması zararlı mı?

Mastürbasyonun farklı çeşitleri vardır ama temel olarak hem kadınlarda hem de erkeklerde genital organlara yapılan okşamalar ve temaslar mastürbasyonun temelidir. 

Genital organın bölümlerinin özellikle frenulum denile baş kısmına, boyun kısmına ya da alt dip kısmına yapılan bütün mastürbasyonları çeşitli olarak değerlendirebiliriz. Mastürbasyon, penisin hangi bölgesine ve ne şiddetle uygulanacağına göre çeşitlilik gösterir. 

Erkeklerde kadınlara göre mastürbasyonları çok daha kolay olmaktadır. Kolaydan kasıt erkekler kadınlara göre g noktasına yani doyum noktasına kadınlara göre daha hızlı ulaşırlar.

Bazı erkekler başka şekilde mastürbasyon yapmaktadır; örneğin, penisi okşamaktan çok sıkıştırarak, her iki el arasında ovarak ya da yatağa yüz üstü yatarak penisi yatağa ya da yere sürterek. Bu yöntemler yoğun bir biçimde uygulandığında sorun yaratabilir.

Erkeklerde mastürbasyonun sıklığının derecesi önemlidir. Sosyal hayatınızı etkileyecek kadar fazla ise mastürbasyonun sıklığı, bu durumda mastürbasyon zararlı hale gelir. Sizin ilişkinizde ya da cinsel hayatınızda fantezi dünyanızı renklendiriyorsa, sosyal hayatınızı etkilemiyorsa, mastürbasyon yapmak zararlı değildir. 

Hem fiziksel, hem de psikolojik olarak cinsel hayatınızı renklendiren bir sıklığı varsa, mastürbasyonun hiçbir zararı yoktur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat