Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkeklerde hormon düşüklüğü için jel tedavisi nedir?

62,943
kez izlendi
Puan: 4.70 / 5
Detaylı Açıklama

Erkeklerde hormon düşüklüğü için jel tedavisi nedir?

Erkeklerde testosteron düşüklüğü ergenlikte de yetişkinlikte de ciddi sorunlara neden olur. Bu nedenle enjeksiyon, jel ya da ağızdan alınan takviyelerle testosteron seviyesi yükseltilir. 

Testosteron desteklerini kullanmadan önce mutlaka klinik testlerin yapılması gerekir. Testosteron ilaçlarını gereksiz kullanmak ciddi sağlık sorunları yaratabilir. 

Testosteron içeren jeller genellikle günde iki kez vücudun kılsız bölgelerine uygulanır. Jel deri yoluyla emilir ve içeriğindeki testosteron metabolizmaya karışır. Hormon değerleri normale dönene kadar uygulamaya devam edilir.

Testosteron eksikliğinde kullanılan jeller doğru kullanıldığında 24 saat boyunca testosteron salgılar. Jel cilde uygulandıktan sonra kuruyana kadar beklenmeli ve sonrasında kıyafetler giyilmelidir. Duş ya da denize girmeden en az 6 saat öncesinde uygulanmalıdır.

Testosteron eksikliği tedavisine başlanıldıktan sonra mutlaka düzenli aralıklarla takibinin yapılması gerekir. Testosteron seviyesi ne olması gerekenden az ne de fazla olmamalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat