Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkeklerde gece boşalması neden olur?

343,007
kez izlendi
Puan: 4.85 / 5
Detaylı Açıklama

Erkeklerde gece boşalması neden olur?

Sağlıklı erkeklerde görülen ve normal olarak nitelendirilen gece boşalmaları, özellikle ergenlik döneminde ve genç erişkinlerde daha sık görülür.

Gece uykuda oluşan ereksiyon ve bunun peşinden gerçekleşen meni boşalması erkeğin cinsel aktivitenin, cinsel sağlığın ve cinsel yönden güçlü olmanın bir belirtisidir. Doğal olarak erkenlik döneminde ve genç erişkinlerde gece boşalması sık olarak görülür ve yaşın ilerlemesi ile birlikte giderek azalır.

Gece boşalmalarının sıklığını belirleyen bir başta faktör ise uyanıkken, günlük yaşamınızı sürdürürken görülen boşalma sıklığıdır. Gerek cinsel ilişki ile gerekse kendi kendini tatmin ederek yani mastürbasyon yaparak boşalan insanlarda gece boşalması daha az görülür.

Cinsel hormonların fazla salgılandığı, genç ve aktif çağlarda insanların hormonlara bağlı cinsel dürtüleri tatmin etmemeleri ya da çok az etmeleri durumunda vücutta oluşan cinsel birikim, gerilim ve cinsel salgıların boşalmaması gece uykuda rüya görerek biriken bu meninin boşalmasına neden olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat