Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkeklerde cinsel isteksizlik neden olur?

22,184
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Erkeklerde cinsel isteksizlik neden olur?

Cinsel hayat erkekler ve kadınlar için çok önemlidir. Özellikle beden ve ruh sağlığı açısından düzenli bir cinsel yaşam çok faydalıdır.

Erkeklerde cinsel isteksizlik nedenlerine baktığımızda bunu durumun yaygın olması ya da durumsal olarak ayırarak incelemek gerekir. Cinsel isteksizlik partnere karşı istekte azalma ile kendini gösterebilir, bir yandan da mastürbasyon ve fantezi yokluğu ile kendini gösterebilir. 

Tıbbi ya da psikolojik hastalıklar erkeklerde cinsel isteksizliğe neden olabilir. İlaç kullanımı gibi durumlarda da bu aktivite isteği neredeyse yok olur. 

Bunun dışında kişilik sorunları, depresyon, kaygı, kişilik problemleri veya heteroseksüel evliliğe zorlanan homofobik erkeklerde de cinsel isteksizlik olabilir. Planlı seks de cinselliği bozar. Partnerlerde cinsel işlev bozuklukları kadında vajinismus, erkeklerde sertleşme bozukluğu ve erken boşalma da cinsel isteği bozar.

Cinsel isteksizlik yaşın ilerlemesi ile birlikte erkeklik hormonu olan testosteron hormonunun kandaki seviyesinin düşmesi veya değişkenliğine bağlı olabilir. Eğer cinsel isteksizlik hormon eksikliğinden kaynaklanıyorsa eksik olan hormonun yerine konması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat