Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkekler peniste görülen ne tür belirtiler nedeniyle doktora başvurmalı?

190,335
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Erkekler peniste görülen ne tür belirtiler nedeniyle doktora başvurmalı?

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar partner sayısının artmasına bağlı olarak artış göstermektedir.Peniste görülen yaranın ardında şüpheli bir cinsel ilişki öyküsü bulunur.

Şüpheli cinsel ilişki sonrasında 4 ? 10 gün arasında kuluçka dönemi olur ve bu dönemde veya sonrasında hastada bazı belirtiler başlar. Cinsel yolla bulaşan hastalık belirtisi olarak sarı, kahverengi veya yeşilimsi bir akıntı görülür ve bununla birlikte sık idrara çıkma,idrar yaparken yanma ve ağrı görülür, genellikle hastalar cinsel yolla bulaşan hastalıklardan sonra bu şikayetleri olduğunda bir üroloji uzmanına başvururlar.

Cinsel yolla hastalık bulaşan kişide penis üzerinde içerisinde sıvı dolu küçük lezyonlar görülür ve hasta bu şikayetlerle üroloji uzmanına başvurur. Penis üzerinde ve skrotum adı verilen torbada da karnahabar görünümüne benzeyen saplı lezyonlar görülebilir.
Kişiler penis üzerinde veya çevresinde ağrılı ya da ağrısız yara, içi sıvı dolu lezyonlar gördüğünde sebebi ne olursa olsun olsun mutlaka bir üroloji uzmanına başvurmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat