Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkekler nasıl Kegel egzersizi yapabilir?

289,987
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Erkekler nasıl Kegel egzersizi yapabilir?

Kegel egzersizleri her ne kadar kadın ihtiyaçları doğrultusunda çıkmış olsa da, erkeklerde görülen idrar kaçırma sorununa karşı Kegel egzersizlerinin faydalarından yararlanmaktadır. 

İdrar yapılırken, hangi kasların tutulduğunun farkına varabilmek için idrarın tutulması yeterlidir. Kaslar tespit edilmesi sonrası, söz konusu kasların sıkılıp gevşetilmesi ile çalıştırılarak Kegel egzersizleri yapılabilir.

Kasların güçlenmesi ve elastiklik kazanabilmeleri için nefes alırken kasların sıkılması, nefes verilirken gevşetilmesi önemlidir. Kegel egzersizleri sadece idrar kaçırma problemlerinde değil, erkek cinsel fonksiyon bozukluluklarının tedavi edilmesi içinde kullanılmaktadır.

Erken boşalma problemi erkeklerde en sık görülen cinsel fonksiyon bozukluklarından biridir. Kegel egzersizleri ile pelvik kasların çalıştırılması, güçlendirilmesi ve bu bölgedeki kaslarda farkındalık sağlanması ile erken boşalma sorununda ilerleme sağlanmaktadır. Egzersizlerin düzenli yapılması halinde 3 - 6 aylık bir süreçte faydalarını görebilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat