Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkekler kaç yaşına kadar çocuk sahibi olabilir?

55,422
kez izlendi
Puan: 4.73 / 5
Detaylı Açıklama

Erkekler kaç yaşına kadar çocuk sahibi olabilir?

Erkeğin yaşlanmasına bağlı olarak sağlıklı çocuk sahibi olup olmamaları konusunda çekinceler bulunsa da doğru değildir. Erkeklerin yaşlanmaları sonucu dölleme yetenekleri azalabilir ama çocuğun sağlığı açısından çocuğun sağlığı ile ilgili bir değişiklik olmayacaktır. Bu nedenle erkek ergenlik çağından ölümüne kadar her yaşta çocuk sahibi olabilir.

Erkeğin çocuk sahibi olmasında bir üst sınır olmasa bile sperm parametreleri önemlidir. Erkekte sperm parametrelerinin çok düşük olması halinde yaş ne olursa olsun çocuk sahibi olma şansları azalır.  
İleri yaşta çocuk sahibi olma, çocuğa anne ve babasının birlikte verebileceği güzel bir ömür, eğitim ve çocuğun ebeveynleri ile olma hakkı noktasında dikkatlice düşünülmesi gereken bir konudur. 

Bu durum çocuğun çok erken yaşta babasız kalması riskini beraberinde taşır. Çocuk sahibi olmak isteyen erkeklerin çocuğun gelişim çağında yanında olabilecekleri yaşları tercih etmeleri tavsiye edilmektedir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat