Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkekler ciltlerini nasıl temizlemeli?

27,229
kez izlendi
Puan: 4.52 / 5
Detaylı Açıklama

Erkekler ciltlerini nasıl temizlemeli?

Erkekler cilt bakımı ve cilt temizliğine kadınlar kadar önem vermiyor. Halbuki erkek cildi de kadın cildi gibi bakımlı olmalı ve uygun ürünler kullanılarak temizlenmelidir. Özellikle Türkiye'de erkekler arasında yağlı cilt yapısının yaygın olması erkeklerde cilt bakımı ve temizliğini daha önemli hale getiriyor. Çünkü yağlı ciltlerde bakım ve temizlik doğru yapılmazsa, akne, sivilce ve cilt gözeneklerinin genişlemesi gibi sorunlar ortaya çıkabilir. 

Erkekler cilt bakımında öncelikle yoğun bir temizleyici ürün kullanmalı. Yağlı ciltli erkeklerde kullanılabilecek en ideal ürün köpüren temizleyici ürünlerdir. Ayrıca krem köpük veya jel formunda temizlik ürünleri de kullanılabilir. Erkekler bu ürünlerle sabah ve akşam cilt temizliği yapmalıdır. Çünkü erkekler makyaj yapmasa da cildin kendi ağı, ter, toz vs. dış etkenler ciltte birikmelere ve bunlar da cildin yüzeyinin ve gözeneklerin kapanmasına neden olur. Bu da sivilce, siyah nokta ve gözenek genişlemelerine yol açar.
 
Kuru cilde sahip olan erkeklerse yoğun cilt temizliği ürünleri yerine cildi kurutmayan daha hafif ürünleri kullanabilir. Kuru ciltli erkekler temizlik ürünü seçiminde dikkatli olmalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat