Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkek çocukların saçını kendimiz nasıl kesebiliriz?

76,474
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

Erkek çocukların saçını kendimiz nasıl kesebiliriz?

Erkek çocuklarının saçlarını evde kendiniz kesmek istediğinizde mutlaka ense makinesi dediğimiz makine gereklidir. Bu makinelerin ayarlı, boy boy uçlarının mutlaka bulunması gerekir. Saçın uzunluklarını belirlemek ve sırasıyla istediğiniz yere istediğiniz uzunluğu verebilmek için önemlidir. 

Bizim yapacağımız modelimizde ilk önce yaklaşık 55 mm'lik bir aparat takarak makineyi açıyoruz ve enseden yukarıya doğru kesimi yapıyoruz. Atlama yapmamak için aynı yeri birkaç kere geçmekte fayda vardır. Yavaş yavaş yukarıya doğru devam ediyoruz. Eğer uçlarda dönükler varsa o dönüklerin tam tersine doğru hareket ettiriyoruz. Sağlı sollu hareketlerle saçların uzun kalmasını engelliyoruz. 

Enseden tepe noktasına kadar kestikten ve bu kestiğimiz alanı kulak üstleri ve favorilere kadar getirdikten sonra aparatı değiştirip, 15 mm'den 12 mm'ye düşürüyoruz. Yine tekrar enseden kesmeye devam ediyoruz. Ancak ilk kestiğimiz yerden 3 parmak aşağıya kadar getirip kısadan uzuna doğru geçişi sağlayacağız. Makinenin saçta iz yapmaması için istenilen noktaya gelindiğinde makinenin ucu hafifçe yukarıya doğru kaldırılmalıdır. 

Alt kısmı da daha ince aparatla kısalttıktan sonra aparatı çıkartıp, saçı aşağıya doğru tarayarak makine ile alt çizgisini belirliyoruz. Küçük dokunuşlarla, soldan sağa doğru giderek ve saçı tarayarak çıkan uzantıları alıyoruz. Ense çizgisini de çizdikten sonra eğer saçımızda uzunluklar kaldıysa orayı da inceltme makası ve tarak yardımıyla ufak ufak dokunuşlarla incelterek o çizgiyi yok ediyoruz. Bu şekilde yaptığımız takdirde saç kesimimizde hiçbir makas izi kalmayacaktır. Saçları ara makasıyla incelterek, makas izlerini ve kabarmaları yok ediyoruz. Bu şekilde kesimi tamamlıyoruz. Ancak birçok kuaförün yaptığı gibi ense kesimlerinde jilet kullanılması cildin tahriş olmasına ve kılların daha kalın çıkmasına yol açabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat