Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erkek çocuklara ne tür oyuncaklar alınabilir?

904
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Erkek çocuklara ne tür oyuncaklar alınabilir?

Erkek çocuklarına, sırf erkek oldukları için cinsiyetleri ile uyumlu olması adına bazı oyuncakları özellikle seçmek doğru bir davranış değildir. Erkek ve kız çocukları özellikle okul sonrası dönemde çok fazla sosyal ilişkiye girecekleri için birbirlerini tanımak ve anlamak adına okul öncesi dönemde her iki cinsin de sevdiği oyuncaklarla oynamalıdır.

Okul öncesi dönemde her iki cinsiyete ilişkin oyuncaklar çocuğa sunulmalı ve zaman içerisinde çocuğun kendi tercihlerini yapabilmesine izin verilmelidir. Oyuncak çeşitliliği, çocuğun ilgi duyduğu alanları ve yönelimlerini belirler. Bu sebeple ne kadar çok çeşitte oyuncağı olursa, çocuklar o kadar farklı alanları tanırlar ve yönelimlerini belirlerler.

Oyuncak seçimi için kullanılan genel mantık, çocuğun hem zihinsel hem de fiziksel gelişimini destekleyici oyuncakların alınması yönünde olmalıdır. Hem kızların hem erkeklerin oynadığı oyuncaklar her iki cinse de sunularak, çocukların psiko-sosyal gelişimlerine destek olunmalıdır. Oyuncak seçimindeki en önemli nokta ise, seçilen oyuncağın çocuğun yaşına uygun olması ve zamanında çocuğa verilmesidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat