Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erişim kontrol sistemlerinde hangi hizmetler sunulur?

1,407
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Erişim kontrol sistemlerinde hangi hizmetler sunulur?

Erişim kontrol sistemleri, kontrollü geçiş ve raporlama ihtiyacı bulunan alanlarda, işyerlerinde, fabrikalarda ve depolarda kullanılır.

Doğru bir giriş kontrol sistemini tasarlamak için gerekli bazı kriterler bulunmaktadır. Bunun için öncelikle doğru risk tanımlamasını yapmak gerekir. Bu nedenle giriş ? çıkış noktalarını belirlemek ve bu noktalara erişecek kişiler yetkilendirilmelidir. Bunların yanı sıra kullanılacak kart, parmak izi veya biometrik metotlar ile zaman ve maliyet tasarrufları kararlaştırılmalıdır.

Bir diğer yandan kullanılacak olan sistemde teknoloji entegrasyonu ihtiyaçlarının belirlenmesi önemlidir. Bu entegrasyon için akıllı binalar devreye girer. Enerji tasarrufu sağlayan akıllı binalar gelişmeye açık olan network altyapısı ve database sistemleri ile haberleşme olanağına açıktır. 

Doğru bir giriş kontrol sistemi için yasa ve yönetmeliklere uygun mevzuatta bir tasarım sağlanmalıdır.  

Giriş kontrol sistemlerinin doğru alanlarda kullanılması pek çok konuda avantaj sağlar. Bunların başında enerji verimliliği gelir. Örnek olarak ofisler boşaltıldığında, aydınlatma ve ısıtmaların programlanan değerlerde tutulması, enerji tasarrufuna imkan verir.

Giriş kontrol sistemlerinin alarm izleme merkezleri ile entegre çalışması; yetkisiz kullanım teşebbüslerinin, yangın ve hırsızlık alarmlarının raporlanması ve yönetilebilmesini de sağlar.
 
Binalarda etkin ziyaretçi yönetimi için giriş kontrol sistemlerinin kullanması önemlidir. Ziyaretçi yönetim sistemleri Google veya Microsoft takvimleri ile entegre çalışır. Böylece ziyaretçi binaya geldiğinde kiosklar üzerinden kendi başına işlem yapabilir. Bu, resepsiyon alanında zaman tasarrufu sağlar, resepsiyon verimliliği artırılır. 

Son olarak, kat ve erişim yetkileri ile sadece hazır olan toplantı odalarının yönetimi de sağlanabilmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat