Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ergenlikte sık bayılma hangi hastalıkların belirtisi olabilir?

1,556
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ergenlikte sık bayılma hangi hastalıkların belirtisi olabilir?

Ergenlikte fizyolojik nedenlere bağlı olan bayılmalar olduğu gibi, hastalıklara bağlı olarak gerçekleşen bayılmalar da olabiliyor. Hızlı bir sinir sistemi, hormonal değişime maruz kalınan bu dönemde bazı epilepsi türleri görülebiliyor. Bunları günün her anında; örneğin uykuda, uykudan uyandıktan sonra ya da uykuya girerken görmek mümkün. Kasılmalar, titremeler ile birlikte olduğu gibi, ani dalmalar, bilinç kayıpları, ellerindeki nesneleri savurma, düşme tarzında bilinç kayıpları oluşabilir. Ayrıca ergenlikte kalp ile ilgili bazı problemler de bayılma sorununa yol açabilir. Kalp ritim problemleri bunlardan biridir. 


Son zamanlarda yoğun kafeinli içeceklerin tüketilmesi, tehlikeli ritim problemlerine yol açmaktadır. Özellikle ergenlik dönemindeki kişinin kalbi ile ilgili ekstra bir duyarlılığı varsa, genç erişkinler ve ergenlerin çok fazla kafeine maruz kaldığı durumlarda bu tür sorunlar ortaya çıkabilir. 

Ergenlik döneminde yoğun bir spor faaliyeti vardır. Vücutta kas kitlesinin artışına bağlı olarak adaptasyon mekanizmaları çalışır. Eğer kalpte sınırda organik problemler varsa, örneğin aort darlığı gibi kalp atım hızının bu duruma uyamaması gibi durumlar söz konusu ise özellikle spor ile bayılmalar, bilinç kayıpları gerçekleşebilir. Bu durumda temel olarak kalp ile ilgili sorunlar düşünülmelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat