Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ergenlikte bayılma hangi durumda tehlikelidir?

986
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ergenlikte bayılma hangi durumda tehlikelidir?

Ciddi bir sportif aktivite sonucu gerçekleşen bayılmalar her zaman için organik bir nedeni düşündürmektedir ve bunlar kalp ile ilgili bayılmalar olabilir. Kalp atımındaki ciddi problemler, kalp - damar problemleri bu tür sorunlar yaratabilir. Bazen ritim problemleri olabilir. Bu nedenle ergenlikte fiziksel bir efor sonucu gerçekleşen bayılmalar her zaman için üzerinde durumlası gereken durumlardır. Nörolojik bayılmalarda hastanın kasılması, titremesi, aniden morararak düşmesi gibi durumlar ciddi sorunlara işaret edebilir, bu nedenle hızlı bir şekilde ilgili hekime başvurmak gerekir. 


Bir psikolojik olayı izleyerek, ani bir üzüntülü haber ya da tartışmayı izleyerek bayılma veya düşerek, dizini, bileğini vurarak, yani çok can yakan olaylardan sonra gerçekleşen bayılmalar genellikle masum karakterdedir. Tabii ki altta böyle bir olayın yatması bu bayılmaların her zaman masum olduğu anlamına gelmeyebilir, hekime yine de başvurmak gerekir ancak bir efor sonucu gerçekleşen ya da vücutta ani kasılma, titreme ile gerçekleşen bayılmalar ile bir psikolojik olay ya da üzücü gerçek sonucu veya can yakıcı bir girişimden sonra oluşan, kan tutması, hastane kokusu gibi nedenlere bağlı bayılmaların nedensel olarak aralarında ciddi bir fark vardır. 

Organik nedenlerle gerçekleşen bayılmalar mutlaka incelenmesi, psikojenik bayılmaların altında yatan sebeplerin de kişinin ileri dönemdeki ruhsal ve fiziksel sağlığı için de araştırılması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat