Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ergenlik sivilcesi neden olur?

6,425
kez izlendi
Puan: 2.47 / 5
Detaylı Açıklama

Ergenlik sivilcesi neden olur?

Ergenlik çağı sivilceleri genellikle genetik yatkınlıktan kaynaklanır. Beslenme bozuklukları ve hormonal bozukluklar da ergenlik sivilcelerine neden olabilir.

Ergenlik sivilceleri karaciğer, böbrek ya da başka bir iç organ rahatsızlığına bağlı değildir. Mikroplar da sivilce oluşumuna neden olmaz.

Artık kullanımı ergenlik çağına kadar inen fondöten, pudra veya kremler gözenekleri tıkayarak sivilce oluşumuna neden olabilir ya da var olan sivilcenin daha da ağırlaşmasına sebep olabilir.

Ayrıca yazın kullanılan güneşten koruyucu kremlere ve nemlendiricilere de dikkat etmek gerekir. Yaz dönemi kullanılan bu ürünler yaz sonrası şiddetli bir aknelenmeye neden olabilir.

Yapılan araştırmalar kan şekerini ani yükselten gıdaların tümünün sivilceye neden olduğunu göstermiştir. Çünkü kan şekerini yükseldiğinde insülin de yükselir. İnsülinin sürekli yüksek olması hormon dengesini değiştirir ve akneye sebep olabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat