Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ergen terapisi nedir?

1,077
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ergen terapisi nedir?

Ergen terapisinin ne olduğunu anlamak için ergenliğin ne olduğunu tanımlamak, anlamak gerekir. 

Ergenlik, çocukluktan yetişkinliğe geçiş sürecidir. Ergenlik dönemi buluğ çağı olarak da adlandırılır. Aslında bu hayatın olağan bir sürecidir. Bu geçiş sürecinde ergenin yaşadığı birtakım değişimler, güçlükler vardır. Duygusal, sosyal, cinsel, bedensel birtakım değişimler yaşar. Ergenlik terapisi de bu değişim ve geçiş sürecinde ergenin yanında olmaya çalışmaktır. Tabii burada bir püf noktası vardır. Eğer ergenin kendisi buna müsaade ediyorsa ergenlik dönemindeki kişi ile bir psikoterapi çalışmasına girilir. Bu da ergenlik terapisidir.

Ergenlik dönemindeki bir çocuk kendi kabuğuna çekilebilir, odasından çıkmayabilir, tam ne istediğini bilmeyebilir, arzularını söze dökmekte güçlük çekebilir. Ailesi, öğretmenleri veya akranları ile birtakım problemler yaşayabilir. Hem yaşamın kendisi hem de eğitimi ile ilgili bazı sorunları olabilir. Karşı cinsle sorunlar yaşayabilir. Ergenlik terapisi de bu tür durumlarda tarafsız, profesyonel gözle çocuğun hayatına bakma terapisidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat