Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erektil disfonksiyon tedavisinde ED1000 tekniği nedir?

20,302
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Erektil disfonksiyon tedavisinde ED1000 tekniği nedir?

ED1000 son 5 yıldır, 2010 yılından bu yana gündemimizde olan bir tedavi. Tamamen fiziksel prensiplere dayanan bir yöntem. Uçak sesi, silah patlaması, şimşek çakması gibi durumlarda ortaya çıkan sesi makine elektrikten jenere ediyor ve bunu penise uyguluyoruz. Bu aslında yeni bir yöntem değil. Daha önce taş kırma tedavisinde kullanılan şok dalgaya benzer bir şey. Bu daha düşük yoğunluklu. Taş kırmada 900 barlık bir enerji kullanılırken, ED1000'de 100 bar gibi bir enerji aktarılır. Dolayısıyla düşük yoğunluklu şok dalgası olarak adlandırılıyor. 

Ereksiyon problemleri için ED1000 şok dalga tedavisinde ilk denemeler kalpte yapıldı. Çünkü kalpteki damarlar ile penisteki damarlar birbirine çok benziyor. Kalpte elde edilen iyi sonuçların, sertleşme bozukluğunda da faydalı olabileceğine yönelik veriler ED1000'in bu bozuklukta kullanımının önünü açtı. Tedavi tamamen fiziksel prensiplere dayanıyor.

Sertleşme bozukluğu ülkemizde 40 yaş üstü erkeklerinde 3'te 1'inde görülüyor. Elimizde birtakım tedavi seçenekleri var. Ağızdan ilaç tedavileri, enjeksiyon tedavileri ve en son aşamada cerrahi tedaviler yapılabiliyor. Ancak ağızdan ilaç tedavisine yanıt vermeyen hastalarda bir ek seçenek söz konusu. Şok dalga tedavisi de bu amaçla geliştirilen bir sistem. İlk kez 2010'da ortaya çıktı. Tamamen fiziksel prensiplere dayanıyor. Uçak sesi, şimşek çakması, silah patlaması gibi durumlarda ortaya çıkan sesi sistem jenere ediyor ve bu hastaya aktarılarak tedavi amacıyla kullanılıyor. 

Ülkemizde şok dalga ile sertleşme bozukluğu tedavisi yaklaşık 4 yıldır, 2011 yılından bu yana kullanılıyor. Özellikle erektil disfonksiyon sorunu nedeniyle yapılan tedavide ağızdan verilen ilaçlara cevap vermeyen veya kısmi olarak cevap veren hastalarda son derece iyi bir seçenek. Dolayısıyla erkeklerde sertleşme bozukluğu tedavisinde ED1000 şok dalga önemli bir alternatif. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat