Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Erasmus programı nedir?

1,560
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Erasmus programı nedir?

Erasmus, Avrupa Birliği'nin üniversitelerarası öğrenci değişimi programının adıdır. Erasmus programı ilk kez 1987 yılında yürürlüğe girdi. Erasmus programının amacı AB üyesi ve AB üyeliğine aday ülkelerdeki öğrencilerin değişim yoluyla Avrupa'daki farklı kültürleri tanıması ve ortak bilinç oluşturulmasıdır. Programdan şimdiye kadar birçok Avrupa ülkesinde milyonlarca üniversite öğrencisi yararlandı.

Erasmus kapsamında değişim işlemleri aralarında protokol olan üniversiteler üzerinden yapılır. Öğrenci aynı ya da benzer program olmak kaydıyla okuduğu üniversite ile protokolü olan Avrupa'daki bir üniversitede eğitimini devam ettirebilir.

Erasmus öğrenci değişim programına katılacak öğrenciler okullarında not durumları ve yabancı dil bilgisi üzerinden değerlendirilir. Şartları karşılayan öğrenciler Erasmus hibesi adı altında maddi olarak desteklenir. Öğrenci eğitimine belli bir süre Avrupa'da devam ettikten sonra Türkiye'deki üniversitesinden mezun olabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat