Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Envanter defteri nedir?

6,554
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Envanter defteri nedir?

Envanter defteri işe başlama tarihinde ve müteakiben her hesap döneminin sonunda taşınmazların, alacakların, borçların nakit para tutarının ve varlıklar ile borçların değerlerinin teker teker kaydedildiği defterdir. 


Yine ticari işletmenin açılışında ve açılıştan sonra her hesap döneminin sonunda taşınmazların, alacakların, borçların, nakit para tutarının ve varlıklar ile borçların değerinin teker teker kaydedildiği defterdir denilmiştir. Ticari defterlere ilişkin tebliğ md. 8 Envanter defteri işletmenin aktif ve pasifini değerleri ile gösteren bir fihristtir. 

Envanter düzenli bir işletmenin faaliyetinin akışına uygun düşen süre içinde ve her halükarda hesap döneminin sonundan itibaren (hesap dönemi 12 ayı geçemez) en geç üç ay içinde çıkarılır ve envanter defterine kayıt edilir. Kapanış tasdiki yaptırılmaz. Yeterli yaprakları olması halinde takip eden yılın Ocak ayı içerisinde ara tasdik yaptırılarak kullanılmaya devam edilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat