Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Endüstriyel tesislerin güvenlik sistemleri nasıl olmalıdır?

1,785
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Endüstriyel tesislerin güvenlik sistemleri nasıl olmalıdır?

İçerisinde birçok çeşit ürün ve üretim türünü barındıran endüstriyel tesislerin güvenliği son derece önemlidir. Üretimi yapılan ürünün cinsi, hem bu üretimin aksamadan devam etmesine duyulan ihtiyacı, hem de üretim için gerekli hammaddenin cinsinin belirlenmesi için çok önemlidir. Buna göre, olası saldırı, hırsızlık ve kazaların riski de çeşitlilik gösterecek güvenlik risk analizinin doğru yapılması, tedbirleri doğru alınması ve azami güvenliğin sağlanması gerekecektir.

Tek başına fiziki güvenlik hizmetini, güvenlik ihtiyacını karşılayamayacağı gibi elektronik güvenlik çözümü olarak sunulan sonsuz sayıda güvenlik kameraları da güvenlik ihtiyaçlarına istenen yanıtı veremeyebilir. Kritik bir tesisin güvenliği, mutlaka entegre güvenlik çözümleri ile sağlanmalı, güvenlik görevlileri teknolojik ve sistematik altyapı ile desteklenmelidir. 

Bahsettiğimiz gibi, yüzlerce kamera tesis edilmiş ve izleme yapması için görevlendirilmiş birkaç güvenlik görevlisi ile tesisin güvenliğinin kontrol altında olduğunu düşünmek başlı başına güvenlik zaafiyetidir.

Çünkü günümüzde güvenlik kameralarının %90?ı izlenmemektedir. Kameralar sadece olay kayıtlarının delili için kullanılmaktadır. Canlı izleme için tam zamanlı çalışanların istihdam edilmesi gerekmektedir. Araştırmalara göre; izleme operatörleri 20 dakikadan sonra konsantrasyonlarını kaybetmektedir. 

Bu noktada, görüntülü kamera sistemleri olay anında alınması gereken önlemler için yardımcı olmakla beraber; güvenlik kameralarının da izleme kolaylığı sağlayacak bir teknolojide olması gerekmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat