Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Endişe atağı dışında iyi olduğumuzu kendimize nasıl telkin edebiliriz?

1,376
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Endişe atağı dışında iyi olduğumuzu kendimize nasıl telkin edebiliriz?

Herhangi bir anksiyete atağı sırasında bilmemiz gereken şey aslında bu anksiyete atağının tamamen kendi düşüncelerimiz ve bakış açımız sonucu ortaya çıktığıdır. Özellikle psikolojik ataklardan, içsel bir ataktan bahsediyorsak, ortada herhangi bir somut kayıp, olumsuz bir durum yokken ortaya çıkan ataklar tamamen bizim kendi düşünce biçimimizden kaynaklanan ataklardır. Dolayısıyla atağın çıkmış olması bile bizim olumsuz bir duygu ve düşünce durumu içinde olduğumuzu gösterir. Bu durumda öncelikle değiştirmemiz gereken şey aslında bakış açımız, diğer bir deyişle düşünce biçimimizdir. Anksiyete bozukluğu yaşayan kişilerin kendisi ile ilgili olumlu düşünceler geliştirmesi, bunun üzerine ciddi ciddi çalışması gerekir.


Çünkü kendimize ait iç sesimiz o kadar olumsuz şeyler söyler ki, bu iç sesimizin bize söylediklerini dışarıdan herhangi biri söylese belki o kişiye dava açarız. Ancak bize sürekli ne kadar başarısız, işe yaramaz olduğumuzu söyleyen bir iç sesimiz varken o atakları kesmenin imkanı ne yazık ki yoktur. Bu durumda yapılması gereken öncelikle bizi olumsuz duygu ve düşüncelere taşıyan iç sesimizi susturmaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat