Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

En sık rastlanan cinsel takıntılar nelerdir?

37,117
kez izlendi
Puan: 4.05 / 5
Detaylı Açıklama

En sık rastlanan cinsel takıntılar nelerdir?

Kişinin doğru ve mantıklı olmadığını bilmesine rağmen aklından atamadığı düşünceler takıntıdır yani obsesyon olarak tanımlanır. Kadınlarda ve erkeklerde cinsel takıntılar farklılıklar gösterir.

Erkeklerde, cinsel yetersizlik, performans düşüklüğüne bağlı takıntılar çok fazla görülür. Erkeklerdeki bu takıntılar bir süre sonra sertleşme problemi veya erken boşalma sorunlarını ortaya çıkarır.

Kadınlarda  çok sık görülmese de yolda yürürken bile karşılaştığı kişi ile cinsel ilişkiye girme takıntısı görülebilir. Bu durum cinsel takıntılar içerindeki en yoğun ve sorunlu vakalardır. Kişi böyle bir durumda duyduğu rahatsızlıktan dolayı hiç dışarıya çıkmak istemez ve hatta bazen camdan dışarıya bakmak bile istemez.

Cinsel takıntılar kişinin hem özel hem de sosyal hayatını çok fazla zorlaştırır, cinsel takıntı yaşayan kişilerin çevresindekiler de bu durumdan çok fazla etkilenirler. 

Kişi sürekli olarak cinsel takıntı düşündüğünden yapması gereken işleri de yapamaz hale gelir. 

Cinsel takıntısı olan kişilerin psikolojik yardım almakta gecikmemeleri gerekir. Uzun süre bu takıntıları ile yaşayan kişiler takıntılarından kurtulması zorlaşabilir. Bir çok kişi cinsel takıntıların tedavisinin olmadığını düşündüğünden bu sorunun üstesinden kendi başına gelmeye çalışsa da başarısız olurlar. Bu gibi durumlarda bir psikolog ile görüşerek sorun hakkında bilgi almaları büyük önem taşır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat