Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

En iyi su yalıtım malzemesi nedir?

28,611
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

En iyi su yalıtım malzemesi nedir?

Günümüzde su yalıtımı malzemesi olarak çok sayıda alternatif bulunmaktadır. Bitümlü oluklu levhalar, bitümlü membranlar, kiremit görünümlü bitümlü oluklu levhalar, bitüm esaslı likit membranlar, metal levhalar, kiremitler ve çimento esaslı yapı kimyasalları en yaygın olarak kullanılan su yalıtım ürünleridir. 

Herhangi bir su yalıtım ürününün iyi olduğunu söyleyebilmek için sorunsuz bir şekilde görevini yerine getirdiğini gözlemlemek gerekmektedir. Uygulandığı yüzeye en verimli şekilde nüfuz eden su yalıtım ürününü seçmek sektör profesyonellerinin sorumluluklarından biridir. 

Uygulama ekiplerinin fikirleri son kullanıcı için bu noktada çok önemlidir. Su yalıtımı uygulamaları yapan firmalar genellikle piyasada bulunan bütün ürünlere hakim olduklarından, performansı en yüksek ürünleri de kolayca belirlemektedirler. 

Alanında uzman su yalıtımı uygulama firmalarının birleştiği nokta kullanılacak olan ürünün seçilirken fiyata göre değil, kalitesine ve teknik standartlarının yüksekliğine bakılması gerektiğidir. Buna göre her ne ürün kullanılırsa kullanılsın en yüksek kaliteli olanı tercih edilmeli ve maliyet ön planda tutulmamalıdır. Bu sayede sonradan oluşacak su akıntıları, çatı örtüsünün sert iklim koşullarında yırtılması, kopması ve parçalanması gibi sorunlar ortadan kaldırılmış olacaktır. 

Su yalıtım pazarının büyük kısmına bitümlü su yalıtım membranları ve bitümlü oluklu çatı kaplama levhaları hakimdir. Bu iki ana ürün grubu için en önemli hususlar içeriklerindeki bitüm oranının yüksekliği ile dolgu oranının düşük olmasıdır. Bu iki kalite unsurunun gerektiği gibi olmadığı ürünlerde performans oldukça düşüktür. Bitümlü membranların ve oluklu çatı kaplama levhalarının maliyetler göz önüne alınarak seçilmesi durumunda yapınız için hayati önem taşıyan su yalıtımı uygulamalarından sonuç alınamayacaktır. Kullanıcıların dikkat etmesi gereken en önemli husus maliyet değil, kullanılacak olan ürünün kalitesidir. Bütün bunların sonucunda, yüksek kalitede üretilmiş bitümlü su yalıtım membranları ve oluklu çatı kaplama levhaları günümüzde en güvenilir ve en dayanıklı malzeme olarak görülmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat