Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Emzirmenin anneye ne tür faydaları vardır?

38,914
kez izlendi
Puan: 4.56 / 5
Detaylı Açıklama

Emzirmenin anneye ne tür faydaları vardır?

Emzirmenin en önemli faydası annenin bebeğine alışmasını sağlamasıdır. Emzirme annenin bebeği benimsemesini kolaylaştırır. Onun dışında emzirirken sütü salgılatan hormonla, annenin rahminin eski boyutuna gelmesini sağlayan hormon aynı hormondur. Bu nedenle emziren annenin rahmi ilk 3 ayda eski boyutuna gelir.

Emzirmek kilo vermeyi de kolaylaştırır. Emziren anne diğer annelere göre çok daha kolay kilo verir. Aynı şekilde annenin emzirmesiyle birlikte özellikle rahim kanserinden, göğüs kanserinden korunduğu yönünde pek çok bilimsel bilgi vardır.

Kemik erimesiyle ilgili de yayınlar var. Emziren annelerde kalsiyum desteğinin çok daha iyi olduğu, kemik erimesinin daha ileri yaşlara kaydığı yönünde pek çok çalışma var.

Anne bebeğini emzirdiği süre içerisinde özel bir diyet yapmasa da aldığı kiloları ilk 6 ayda %80'e yakın verebilir. Çünkü ön planda sıvıyla beslenmesi önerilir. Sıvı alımı, şeker alımının az olması, düzenli aralıklarla beslenmesi, özellikle bebeği emzireceği için diyetine dikkat etmesi, kilo vermesini çok kolaylaştırır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat