Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Emzirme döneminde sivilce için nasıl ürünler kullanılabilir?

7,596
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Emzirme döneminde sivilce için nasıl ürünler kullanılabilir?

Bazı emziren annelerin bünyesi, henüz hamilelikteki hormonların etkisinden kurtulmamış olabilir. Bu da yüzde sivilcelenme şeklinde kendini gösterebilir. Dolayısıyla son derece rahatsız edici bu durumdan kurtulmak için anneler, emzirme döneminde ciltlerine ne kullanmaları gerektiğini merak eder. Ancak bizim normalde kullandığımız sivilce ilaçlarının birçoğunda bebeklere zararlı olabilecek retinol ya da salisilik asit gibi etken maddeler bulunur. Cilt doktorları emziren annelere kullandırdığımız ilaçlarda bunların olmamasını arzu ediyoruz. 

Her şeyden önce emziren annelerin sivilcelerden kurtulmak için yüzlerini temiz tutmaları, günde 2 - 3 kere yıkamaları, cilt yüzeyindeki bakteri miktarını azaltacağından, sivilcelerin de azalmasına katkıda bulunur. 

Bebeklere kullandığımız bazı antibiyotikleri krem olarak kullandığımız takdirde, ne anneye ne de bebeğe zararı olmadan ciltteki sivilceler hızlıca kurutulabilir.

Eğer cilt yüzeyinde yaygın bir şekilde sivilcelenme durumu varsa bu durumda, kükürtlü krem ya da losyonların sütten bebeğe geçme oranı diğer ilaçlara göre nispeten daha düşük olduğundan, cilt uzmanları kükürtlü krem ve losyonların kullanılmasını önerir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat