Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Emziren annelerin epilasyon yaptırmasının zararı var mıdır?

4,356
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Emziren annelerin epilasyon yaptırmasının zararı var mıdır?

Hamilelikte melanin üreten hormonda artış olur. Bunun sonucu olarak da melanin pigmentinde artış olur. Bu, kılların renginin koyulaşmasına, ciltte lekelenmelere yol açar. Lazer epilasyonda, lazerin etkilediği, bu melaninden yoğun kıllardır. Emzirme döneminde bu tamamen ortadan kalkmadığı için işlem ciltteki hassasiyete bağlı olarak daha ağrılı olacaktır. Kıllar emzirme döneminde tekrar eski haline döneceğinden, lazer epilasyon için beklemek, genellikle hamilelik bitiminden 3. veya 6. aydan sonraya ertelemek daha faydalı olacaktır. 

Lazer epilasyon emzirme döneminde güvenli olmakla birlikte çok fazla önerilmez. Çünkü bu dönemde hem cilt daha hassas olur, hem de kıllar normal hormonal düzeye gelene kadar yanıltıcı bir şekilde koyu renk olacaktır.

Ancak emziklilik döneminde hem bebeğe hem de anneye etkisi nedeniyle lokal anestezi yapılmaması önerildiğnden, lokal anestezi yapılmadan gerçekleşecek bir lazer epilasyon işlemi daha ağrılı olmak durumunda kalacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat