Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Embriyoloji laboratuvarı tüp bebek başarısını nasıl etkiler?

7,863
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Embriyoloji laboratuvarı tüp bebek başarısını nasıl etkiler?

Embriyoloji laboratuvarı, tüp bebek denemelerinde bu işin mutfağıdır. Çünkü embriyolar 3 gün, vücut dışında, doğal olmayan bir ortamda gelişimi sağlanır. Bu nedenle doğal olmayan bu ortam, vücut koşullarına en yakın şekilde taklit edilmelidir. Toplanan embriyonun gelişiminin kalitesinin bozulmaması için laboratuvar şartlarının vücut şartlarına birebir veya en yakın şekilde uygun olması gerekir. 

Kullanılan ekipman, havadaki partikül sayısı, laboratuvarın sterilizasyonu, aletlerin otomasyonu ve düzgün bir şekilde işlemesi gibi pek çok konu, embriyo kalitesini, ömrünü ve dolayısıyla tüp bebek başarısını direkt olarak etkiler. Bu nedenle embriyoloji laboratuvarları tüp bebek denemelerinin mutfağı olarak kabul edilmelidir. 

Embriyo, bulunduğu ortamın ısı ve gaz basıncı değişimlerinden çok fazla etkilenen, çok hassas bir mikroorganizmadır. Bu nedenle en ufak bir değişim belki, 0.5 değerindeki bir değişim bile embriyonun gelişimini, hayatını devam ettirebilmesini olumsuz yönde etkiler. Bu nedenle embriyoloji laboratuvarına, alt yapısına çok dikkat edilmesi gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat