Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Embriyoların dondurulması tüp bebekte gebelik şansını azaltır mı?

6,281
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Embriyoların dondurulması tüp bebekte gebelik şansını azaltır mı?

Embriyoların dondurulması ve dondurma tekniklerindeki ilerlemeler tüp bebek alanında son yılların en önemli gelişmelerinden biridir. Embriyoların daha iyi kalitede dondurulup çözülebiliyor olması doktorların en temel silahlarından ve hastanın gebeliğe daha iyi hazırlanmasını sağlayan en önemli etkenlerden biri. 

Hormon değerleri yüksek ve çok yumurtası olan hastalarda bu tip sorunların çözülmesi için embriyoların dondurulup dinlendirilmesi ve embriyoların hastanın hormon değerleri normale döndükten sonra rahmin içine transfer edilmesi, gebelik şansını artırır. 

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanlarının kendi günlük pratiğinde transfer öncesi günde yaptıkları rahim için kontrolde, yani endometrium kalınlığı ölçümünde endometrium kalınlığının yetersiz olduğu hastalarda transferi iptal edip embriyoyu dondurmak, gelecek aylarda daha iyi bir rahim içi hazırlığı yaparak hastanın gebelik şansı artırılabilmektedir. Dolayısıyla embriyoların dondurulabilmesi hastalar açısından son derece artı değerler getirmektedir; tabii ki uygun hastada, uygun şekilde planlandığı zaman. 

Dondurulmuş embriyoların, transfer işleminden sonra normal zamana göre daha yüksek östrojen ve progesteron takviyesi ile desteklenmesi gerekir. Temel olarak dondurulmuş embriyo gebeliklerinin neredeyse taze transferlere eşit, hatta kimi hastalarda daha yüksek olduğu söylenebilmektedir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat