Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Elmalı krep tatlısı yapmanın püf noktaları nelerdir?

956
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Elmalı krep tatlısı yapmanın püf noktaları nelerdir?

Elmalı krep tatlısı yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kreplerin ince olmalarını sağlamaktır. Kreplerin ince olması için krep harcını tavaya koyduktan sonra tavayı iyice çevirerek krep harcının tavanın her yanına eşit şekilde yayılmasını sağlamanız gerekir. 

Krep harcının toplalanmasını önlemek için de malzemeleri iyice karıştırmanız çok önemlidir. Topaklanmayı önlemek için en son aşamada blender da kullanabilirsiniz.

Krep harcını hazırlarken ilk önce yumurta sarılarını bir kasede çırpmanız ve daha sonra unu ilave etmeniz tavsiye edilir. Yumurtalar ile unu iyice çırptıktan sonra sütü ekleyebilir ve krep harcını tekrar çırpabilirsiniz.

Krepleri pişirirken kullanacağınız yağın zeytinyağı olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Zeytinyağı çabuk yanan bir yağ olduğundan krepleri pişirmede size zorluk çıkarabilir.

Ailenize ve misafirlerinize zevkle sunabileceğiniz elmalı krep tatlısının nasıl yapıldığını öğrenmek için Elmalı krep tatlısı nasıl yapılır? videomuzu izleyebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat