Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

El terlemesi nasıl tedavi edilir?

6,333
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

El terlemesi nasıl tedavi edilir?

El terlemesi genellikle gençlerde heyecan duydukları durumlarda görülür. Bunu önemsizleştirmek gerekir. Kişi genellikle bu sorunla ilkokul çağından sonra karşılaşır. Bunu sorun etmeden geçirirse kişi bu durumu daha kolay atlatır. 


Elde terleme sorun haline getirilirse kişi stresle teri daha da fazla arttırır. Bu nedenle elde terleme ciddiye alınmamalı, önemsizleştirilmelidir. El kremleri ve losyonları ile bu durum geçebilir. Antiperspirant ürünler işe yarayabilir. Bu ürünler gece yatarken kullanılmalıdır. Gündüz kullanılan kremlerin ise faydası görülmez. 

Gece yatarken eller kuruduğu için kremi sürmek daha önemlidir. Sistemik etkili ilaçlar, iyonforez ve botoks da terleme tedavisinde kullanılabilir. Piyasada satılan basit deodorantlarla el terlemesi durdurulamaz. Kaliteli ürünler kullanmak gerekir. El terlemesinde tercih edilebilecek son yol cerrahi müdahale olmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat