Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

El falı nedir?

4,073
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

El falı nedir?

El falı elin şekline, biçimine, parmakların uzunluk ya da kısalığına, avuç içinde bulunan tepe ya da tepecikler, tümsekler ve parmak uçlarında boğumlanan yerlere ve el falında olmazsa olmaz olan avuç içerisindeki çizgilere göre bakılır. 

El falının kökeni oldukça eski çağlara dayanmakla birlikte, eski Hindu metinlerde ve Vedalarda Hindistan'dan ortaya çıktığı söylenebilir. Bütün okült bilgilerde olduğu gibi aynı zamanda el falının kökeninin Mısır'a dayandığı da söylenmektedir.

El falında daha çok avuç içerisindeki çizgilerin bakılması biliniyorsa da avuç içinde bulunan tümsek ya da tepeciklere bakılır. Her bir parmak aynı zamanda astrolojide de bulunan ve yeryüzünde yaşayan canlıları etkilediğine inanılan yıldızların isimleri ile de eşleştirilip, bu isimlerle adlandırılmıştır.

Elde hangi bölümün hangi yıldız ile eşleştirildiğini öğrenmek için El falı nasıl bakılır? videosunu izleyebilirsiniz.

Astrolojide her bir yıldıza bazı özellikler atfedildiği gibi el falında da eşleştirilen parmak ile ilgili yorumlar yapılabilir. 

El falında daha çok avuç içinde bulunan çizgilere ve bu çizgilerin diğer çizgilerle kesişip kesişmediğine, çizgilerin net, silik veya parlak olmasına ve hatta bazı renkler almasına göre de yorumda bulunulabilir. 

El falında arzulanan şey her bir çizginin insan elinde olmasıdır. Ancak her çizginin her avuçta olmadığının da altının çizilmesi gerekir. 

El falında kişinin boyu posu, huyu, mizacı, karakteri, kabiliyeti, yeteneği ve potansiyeli görülebilirken, kadersel açıdan da evlilik, çocuk, sağlık, para, kariyer, iyi zamanlar, kötü zamanlar, şanslar veya şanssızlık gibi konularda bilgi almamıza veya öngörüde bulunmamıza yardımcı olabilecek çizgi ve işaretler yorumlanmaktadır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat