Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

El bileği kırığı tedavisi nasıl yapılır?

41,609
kez izlendi
Puan: 1.45 / 5
Detaylı Açıklama

El bileği kırığı tedavisi nasıl yapılır?

El bileği kırığı çocuklarda kapalı yöntemlerle tedavi edilir. Eğer kırık uçlarından biri cilt dışına çıkmamışsa bu uygulama geçerlidir. Kapalı yöntemle yapılan el bileği kırığı tedavisi, kırığın ayrılan iki ucu bir araya getirilerek üzeri alçı ile  sarılır. Bu alçı el bileğini ve dirseği sabitler.

El bileği kırıklarının tedavisi

Yaşlılarda el bileği kırığı görüldüğünde bir kısmı kapalı yöntemlerle tedavi edilebilir. Parçalı bir kırık olmadığı takdirde kırık uçları ve yüzeylerinin teması kolay sağlanabiliyorsa basit bir dirsek altından yapılan alçı ile 4 - 6 hafta arasında iyileşme olabilir. Ancak parçalı bir kırık olup eklem içerisine uzanan kısımları varsa ciddi bir kırık olabilir. Bu tipteki kırığın tedavisi ameliyatla sağlanabilir. 

Çocuk ve yaşlılarda el bileği kırığında dikkat edilmesi gereken konu bileğin hemen altından geçip ele giren damar ve sinirlerdir. Eğer kırık uçları ileri derecede yer değiştirmişse damar ve sinirlerde yaralanmalar olabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat