Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Egzoz çok ses yapıyorsa bu neye işarettir?

52,146
kez izlendi
Puan: 4.56 / 5
Detaylı Açıklama

Egzoz çok ses yapıyorsa bu neye işarettir?

Egzoz sisteminde en bariz arızalar sesle ilgili olanlardır. Egzoz sistemimizdeki korozyon, bağlantı problemi ya da darbe sonucu oluşan hasarlar kendini egzozda ses olarak gösterecektir.

Egzoz sistemindeki bir korozyon, dış yüzeylerinde bir oksitlenme ve bunun sonucunda bir paslanma meydana geliyorsa, egzozumuzda çürükler meydana gelecektir ve dışı delinecektir. Egzoz sistemi içinde de bu gürültüleri azaltmaya yönelik bir takım özel bölmeler bulunmaktadır.

Darbeli egzoz ses yapar

Motordan gelen gaz girişimiz burada görüldüğü gibi bu boru üzerinden gelir ve egzoz sistemi içerisinde farklı bölmelerde sesin azaltılması hedeflenir.

Şayet bu oda içerisinde bir dışı kaçak ya da bir korozyon, içerideki perdelerde bir dökülme söz konusuysa egzozumuz alışık olduğumuzdan çok daha fazla gürültüler çıkartacaktır.

Bunun dışında egzoz aracın önünden arkasına kadar uzanan bir parçadır. Çok sayıda bağlantı elemanı vardır. Bu bağlantı elemanlarında zamana bağlı, bir darbe veya sarsıntı sonucunda bir takım kaçaklar olacaktır ve bunlar bize gürültü olarak geri dönecektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat