Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Egzersiz yapmadan sadece diyetle zayıflanır mı?

65,235
kez izlendi
Puan: 4.50 / 5
Detaylı Açıklama

Egzersiz yapmadan sadece diyetle zayıflanır mı?

Egzersiz yapmadan ya da diyet yapmadan, yani bu iki bütünsel kavramı birbirinden ayırarak zayıflamak mümkündür ancak birtakım dezavantajları vardır. Örneğin egzersiz yapmadan sadece beslenme diyeti ile zayıflamaya başladığınızda bir süre sonra metabolik hızınız düşebilir, kilo verme hızınız yavaşlayabilir. 

Bu nedenle diyet yaparken egzersizi hayatınızda tutarsanız hem daha kolay kilo verirsiniz hem de kilo verme konusunda bir direnç yaşanıyorsa, bütün bu dirençler ortadan kalkar. 

Bunların yanı sıra, egzersiz ile diyetin bir bütün olarak düşünülmesi ve yaşamın bu şekilde düzenlenmesi hayat kalitesinin de artmasını sağlar. Yaşam değişikliği de kilo vermenizi kalıcı kılar, verdiğiniz kilonun daha sağlıklı, daha dengeli olmasını ve verilen kilonun kastan değil, yağdan olmasını sağlar. 

Herkesin metabolizma hızı farklıdır. Bir kişi kilo verirken verdiği kilonun tamamını yağdan verebilirken, bir diğer kişi sadece yarısını, belki de yüzde 25'ini yağdan verir. İşte bu gibi durumları iyi hesap etmeli, diyetin içerisine mutlaka egzersizi eklemek gerekir. 

Diyetle kilo vermemek imkansız

Sadece diyet yaparak bir kişinin kilo vermemesi gibi bir ihtimal yoktur. Çünkü düzgün ve düzenli besleniyordur. Ama mutlaka yardımcı olarak egzersiz yapması gerekir çünkü metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur, egzersiz ile sağlıklı bir yaşam sunar. Beslenme ve egzersiz birlikte iç içe olduğunda çok daha etkili olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat