Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

ED1000 ile sertleşme sorunu tedavisinde yaş sınırı var mı?

43,907
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

ED1000 ile sertleşme sorunu tedavisinde yaş sınırı var mı?

ED1000 tedavisi iktidarsızlık sorunu olan tüm erkeklere uygulanabilir bir yöntemdir. Tabii ki bunları uygulayabilmek için hasta profilinin çok uygun olarak düzenlenmesi gerekir. 

ED1000 tedavisine başlanmadan önce hastalar üroloji uzmanı tarafından detaylı bir şekilde incelenmeli, hastanın geçmiş sağlık öyküsü iyi bir şekilde detaylandırılmalıdır. Hastanın daha öncesinde geçirdiği ameliyatlar, buna eşlik eden sistemik hastalıklar, kendinden var olan metabolik problemler, günlük alışkanlıkları gibi her konu not edilmelidir. Daha sonra ürologların çok iyi bildiği, ereksiyon ile ilgili hazırlanmış uluslararası bir form doldurularak, hastanın ne derece bir ereksiyon probleminin olduğu kaydedilmelidir. 

Hastadan daha sonra kan değerleri ve birtakım tetkikler, gerektiğinde renkli penis ultrasonuyla damarsal faktörlerin, organik bazı faktörlerin olup olmadığı araştırılmalıdır. Bütün bu bilgilerin ışığı altında hastada bir skala oluşturulmalıdır. Bu skalada, bu skalayı oluşturan faktörler, yapılan tetkiklerin, ultrasonun ve ereksiyon derecesi ile ilgili doldurulan formun sonuçları yer alır ve tüm bunlar hastaya açıklanmalı, hastanın ED1000 tedavisinden ne şekil bir fayda göreceği hastaya izah edilmelidir. Burada en önemli problem, hastaların sertleşme sorunları ile ilgili problemlerinin ne derece derin, kronik olduğu ve buna eşlik eden ciddi hastalıklarının tedavi altında olup olmadığının araştırılması kararına varılmasıdır. 

Üroloji polikliniğine başvuran hastalarda ED1000 tedavisi için yaş konusu çok önemli değildir. Çünkü yaş probleminden ziyade hastanın var olan probleminin açığa çıkarılması önemlidir. Normal şartlar altında günümüze 40 yaş üzeri erkeklerde yüzde 40 ile 70 arasında iktidarsızlık problemi görülebilmektedir. Dolayısıyla burada yaştan ziyade hastanın probleminin detaylandırılması daha önemlidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat