Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ebola virüsü nasıl bir hastalığa yol açıyor?

1,026
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ebola virüsü nasıl bir hastalığa yol açıyor?

Ebola virüsünün oluşturduğu hastalık kanamalı ateş olarak adlandırılır. Bu hastalık sadece Ebola virüsüne özgü bir hastalık değildir bu bir grup hastalığa da verilen genel bir addır. Fakat bu hastalığın en önde olanı Ebola virüsü ile oluşan hastalıktır. 

Ebola virüsünde ölüm oranları yüksektir. Bunun sebebi bu hastalığa yönelik bir tedavinin geliştirilmemiş olmasıdır. Hastalığın tam tanısı konana kadar vücuda yayılması eğer fark edilmediyse kötü sonuçlara neden olur.

Ebola hastalığına yakalanıp hayatını kaybedenlerin oranı %50 ile %90 arasındadır. Bu oranın bu şekilde olmasının sebebi 1995 yılında iki büyük salgın olmuştur. İlki Zaire'de 357 vakalık bir salgın olup ölüm oranı %90 olarak belirtilmiştir. 


Diğeri ise Sudan bölgesinde olmuş ama Zaire'de olan salgından daha küçük ölçüde bir salgın olarak %50 ölümle sonuçlanmıştır. Bu salgında ölenlerin dışında diğer hastaların ayakta kalmalarının en büyük sebebi vücut bağışıklık sisteminin bu virüs ile mücadele edip virüsün etkinliğini kırmasıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat