Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ebola belirtileri nelerdir?

1,183
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ebola belirtileri nelerdir?

Ebola virüsünün 3-16 günlük bir kuluçka dönemi vardır ama 7-10 gün arasında da değişebilir. Bu kuluçka döneminden sonra hastalık genel virüs hastalıklarında da görülen aynı şikayetler şeklinde ortaya çıkar. Örnek olarak halsizlik, ateş, kırgınlık, şiddetli baş ağrısı, kas ağrısı, bulantı, kusma, el ve ayakları hareket ettiremeyecek kadar halsizlik, zihinsel faaliyetlerde yavaşlama ortaya çıkar. 

Virüsün bulaşmasının 7-10?uncu gününde belirtilere ishal ve öksürük de eklenir. Hastalığın vücutta ilerlemesi ile virüsün organlarda çoğalmaya başlaması organlara zarar vermeye başlar. Hastalık esnasında vücuttaki kanın pıhtılaşma özelliğini kaybetmesi sonucu kanamalar görülür. Kanama yayılmış olduğu organlardan kalp, böbrek, beyin, idrar yollarında oluşan bozukluk sebebi ile vücutta iflasa neden olur. Bu vücut tahribinden sonra hastalığın geri dönüşü de olmamaktadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat