Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

EAC (GOST-R) belgesi nedir?

1,312
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

EAC (GOST-R) belgesi nedir?

GOST R bir ürün sertifikasyonudur. Rusya'nın mevzuatına göre yapılan ve Rus pazarına satışı için ürünlerin çoğunda zorunlu kılınan bir belgelendirmedir. GOST belgelendirme süreci ürüne özgü gerçekleştirilir. Ürün değerlendirmesinde dikkat edilen noktalar ürünün tanımı, GTİP kodu, teknik özellikleri ve kullanım alanıdır. Geçerlilik süresi olarak 1 ve 3 yıllık belgeler söz konusudur. GOST R sertifikası zorunlu bir belge olmayıp üretici isteğine bağlı alınmakta ve ürünlerin gümrükten sorunsuz geçişini sağlamaktadır. 

GOST R belgesinin yanı sıra zorunlu olan Yangın GOST R sertifikası da söz konusudur. Bu sertifika, ürünlerin Rus yangın emniyeti standartlarına uygun olduğunu teyit etmekte olup bazı durumlarda EAC belgesi alınabilmesi için gereklidir. 

Zorunlu yangın emniyeti onayına tabii ürün grupları: yanıcı inşaat malzemeleri, ısıya dayanıklı kaplama, yangın söndürücüler, yangın önleme ve veri aktarma kablo alarm sistemleri, 220 voltluk elektrik akımı kabloları, gaz yakıtlı sınai ürünler ve benzeridir.

Sertifikanın alımı için tüm teknik data ve kullanım kılavuzları Rusça olarak hazırlanmalıdır. Sonrasında üretim yeri denetimi gerçekleşir ve üretim sisteminin uygun olduğu tespitine dayanarak sertifika basılır. Yangın GOST R sertifikasının geçerlilik süresi 3 ve 5 yıllık olabilmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat