Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dut pekmezinin faydaları nelerdir?

47,521
kez izlendi
Puan: 4.08 / 5
Detaylı Açıklama

Dut pekmezinin faydaları nelerdir?

Dut pekmezi son derece enerji vericidir. Çocuklarda, emzirenlerde ve hamilelerde biyoyararlılığı fazla olan bir pekmez türüdür. Dut pekmezinin en önemli özelliği mineraller açısından zengin olmasıdır.

Dut pekmezi demir, çinko ve magnezyum bakımından zengindir. Konsantre olması nedeniyle vücuda zengin mineral desteği sağlar. Dut pekmezi spor öncesinde tercih edilebilir. Doğal enerji kaynağı olması nedeniyle bu anlamda son derece faydalıdır.

Spor öncesi ve sonrası enerji ve mineral desteği sağlar. Dut pekmezi bazı hastalıklrın tedavisinde de olumlu etkiler gösterir. Demir eksikliği, kansızlık, ülser gibi mide sorunlarına son derece iyi gelir.

Dut pekmezi 100 gramında 300 kaloriye yakın kalori içerir. Günde iki yemek kaşığı pekmez yemek bu kaloriyi almaya neden olur. hemen hemen 2 yemek kaşığına denk gelen bu dut pekmezi miktarı ile çok fazla enerji almadan bağışıklık sistemini güçlendirmek mümkündür. Yetişkinlerde günde 2 yemek kaşığı, çocuklarda da günde 2 tatlı kaşığı dut pekmezi yemek mutlaka önerilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat