Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Düşük tehdidi nedir?

96,602
kez izlendi
Puan: 4.88 / 5
Detaylı Açıklama

Düşük tehdidi nedir?

Herhangi bir gebelik haftasında - 20. haftadan önce - annenin kanaması varsa sanki düşük yapacakmış gibi anne için çeşitli önlemler alınır. Bu durum düşük tehdidinin söz konusu olmasıdır. İstirahat, ilişkiden uzak durma, ilaç kullanımı gibi önlemler alınır. 

Tüm kanamalarda bu söz konusu olabilir. Düşük olacakmış gibi önlemler almak çok önemlidir. Kanamaların hepsi düşük tehdidi anlamına gelmez. Özellikle bebek ana rahmine düştükten itibaren orada implantasyon adı verilen yerleşme esnasında kanama söz konusu olabilir. 

6 ile 9. haftalar arasında, genelde 7. haftada bebeğin kendi plasentasının kendi progesteron hormonunu üretmesi esnasında da ufak bir kanama olabilir. Bu her ne kadar düşük tehdidi değilse de bunun ayrımını yapana kadar anlamış oluruz. Düşük tehdidinin diğer ayırt edici özelliği de rahim ağzının kapalı olmasıdır. Eğer açıksa düşme süreci başlamış demektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat