Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Duhan nedir?

2,067
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Duhan nedir?

Duhan kıyametten hemen önce olacak olaylardan biridir. Duman anlamına gelir. Kuran'da da Duhan suresi anlamına gelir. Genel anlamda kıyametten bahseden bir suredir. 10. ayeti bu dumandan bahseder. 


Bu, kıyametten hemen önce olacak ilk alamettir. Bu duman müminlerin hafif nezle olmalarına neden olacak bu nedenle evlerine gitmelerine neden olacak bir şey olduğunu söyler. Allah'a inanmayanların da kulaklarından burunlarından girmek tabiri ile mutlaka bu dumana maruz kalacaklarını belirtir. 

Bu duman bu kişilerin akıllarını kullanmalarına engel olacaktır. Bu gökte görülen duman kıyamet alameti olan dumandır. Bir diğer anlamı da neyin ne olduğunun belli olmadığı, dumanlı bir ortamı ifade etmesidir. 

Bu da kıtlık vasıtası ile kişinin akıllarının başlarına gelmesini sağlayacak bir duman demektir. Bu anlamları olumsuzdur. Peygamber inkarı, Allah'a karşı gelmeden dolayı gerçekleşen bereketsizliğin gözümüzden feri çekmesidir. Etrafa dumanlı bakmaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat