Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dudakların alacağı şekle nasıl karar verilir?

14,815
kez izlendi
Puan: 4.11 / 5
Detaylı Açıklama

Dudakların alacağı şekle nasıl karar verilir?

Dudağın alacağı şekle karar verirken önce var olan dudağı ortaya koymak gerekir.

Var olan dudağın özelliklerine bakılır

Var olan dudağı belirlerken, dudak normal kalınlığına sahip mi değil mi, burun ve çene arasındaki yerleşimi doğru yerde mi diye bakılır.

Bunlara öngörüyle bakılır, hastanın istekleri önemsenir ve ikisi sentez yapılır. Hem cerrahi kısımda hem de cerrahi dışı dolgu yapılması esnasında çok keyifle yapılan bir iştir.

Şekle hastayla beraber karar verilir

Dolgu yapılma esnasında şöyle bir farklılık var: İşlemi hastamla beraber yapıyorum. Basit lokal anestezik kremler sürüyorum ya da bir miktar buz anestezisi, buzun soğutucu etkisini kullanıyorum. Ama genellikle lokal anesteziye gerek kalmadan bu işi çözebiliyorum.

Çok özel, çok nadir insanlarda, blok anestezi yaparak dört noktadan, bütün dudağın uyuşmasını sağlayarak da dolgu yapılabilir.

Bu iş çok keyifli çünkü dudağa şekil verirken hastanız aynayla sizi takip edebilir. Tamam ve devam şeklinde bir ilişki oluyor aranızda. Hiçbir zaman sürpriz yaşatmazsınız. Her adımı sunarsınız, sonra diğer tarafı yaparsınız. Sonra aşağıyı buna eklersiniz, sonra beraber kontrol yaparsınız.

Hastanızla, şuraya biraz ekleyelim, buraya da biraz ekleyelim diye konuşabilirsiniz. Böylece farklı noktalardan bakarak alttan ve üstten de dahil olmak üzere dudak simetrisi kontrol edilir ve ideal güzellik yakalanır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat