Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dudak damak yarığı tedavisinde başarı oranı nedir?

2,542
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

Dudak damak yarığı tedavisinde başarı oranı nedir?

Dudak damak yarığında tedavinin başarısı aileyle tedavi eden ekibin birlikte çok iyi ve birbirini anlayarak çalışmasına bağlıdır. Ekip dediğimiz zaman burada bir plastik cerrah vardır ama ondan beslenme ve gelişim açısından çocuk hekimi var, cerrah, diş hekimi, konuşma terapisti gibi geniş bir ekiple çalışmak durumundadır. Birbirlerinin dillerini anlamalıdırlar. 

Dudak damak yarığı ile ilgili ameliyatlar yapılması gerekli zaman içinde yapılmalıdır. Aile bu zamanları kaçırmamalıdır. Yine diş konsürtasyonu, konuşma terapisi konsürtasyonu, çocuk hekiminden yardım gibi konular da ihmal edilmemelidir. Özellikle çocuğun diş gelişimi ve konuşması için bunlar çok önemlidir. Bunlar eksik kaldığı zaman orta yüz gelişimi geride olacak, burun tabanı yeterince öne çıkmayacaktır. Konuşma güzel olmayacak, telaffuz yeterince gelişmeyecektir. Yani bu ekip çalışması birbiriyle uyumlu, anlaşmalı bir şekilde sürdürüldüğü zaman uzun bir süreç de olsa sonuç her zaman başarılı olacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat