Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dubai pahalı bir şehir mi?

42,510
kez izlendi
Puan: 4.78 / 5
Detaylı Açıklama

Dubai pahalı bir şehir mi?

Dubai için bir seyahat planladınız ve bütçesinin çok uygun olmasını istediniz... O zaman 299 Dolar'a uçak dahil Dubai seyahatleri size hiç uzak değil. Ama isterseniz, bütçeniz de uygunsa dünyanın sayılı 5 yıldızlı ve mimari bakımdan gerçekten eşi benzeri olmayan otellerinin bulunduğu Dubai'de 2500 hatta 5000 dolarlara kadar konaklama yapmanız mümkün.

Dubai'ye gitme amacınız elektronik alışverişi ise uçaklama, konaklama gibi kalemlere çok yüksek rakamlar vermenizin gereği yok. Dubai'nin teknoloji alışverişi konusunda tercih edilmesinin en baş sebeplerinden bir tanesi Dubai'nin Uzakdoğu'ya yakınlığı ve Uzakdoğu'dan getirilen malların burada gümrüksüz ve vergisiz olarak satılabilmesi. Bu nedenle de dünyada özellikle cep telefonu satın almak için en ideal ülke Dubai.

Dubai'den kamera, notebook vb. başka elektronik ürünler de almanız mümkün ancak siz siz olun, Dubai'ye gidecek olursanız eğer ihtiyacınız varsa öncelikle bir akıllı telefon almak. Daha sonra ihtiyacınız olan diğer ürünlere yönlenebilirsiniz.

Dubai'de yaşam çok pahalı olmadığından istediğiniz dünya mutfağından çok uygun rakamlara yemek yeme şansına sahipsiniz. Ancak Dubai'de ulaşım elektronik ve yemek konusundaki rahatlığa sahip değil. Zira Dubai'de toplu taşıma yok denecek kadar az, hatta hemen hemen hiç yok.

Toplu taşıma ağı hemen hemen hiç olmayan Dubai'de çok uygun fiyatlara araba kiralayabilir ve Dubai'de birbirini kesen caddeler üzerinden birleşerek çok rahat bir ulaşım aracına sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte Dubai'de taksi fiyatları da çok düşük olduğundan rahat rahat taksi tutabilirsiniz. Fiyatların ne kadar düşük olduğuna örnek vermek gerekirse, şehrin bir ucundan diğer ucuna gitmek yaklaşık olarak en fazla 10-12 dolar ettiğinden, ulaşım konusunu Dubai'de hiç dert etmemeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat