Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

DRX9000 yöntemi ile bel ve boyun fıtığı nasıl tedavi edilir?

42,697
kez izlendi
Puan: 4.68 / 5
Detaylı Açıklama

DRX9000 yöntemi ile bel ve boyun fıtığı nasıl tedavi edilir?

Hastaları tedaviye almadan önce iyi bir klinik değerlendirmeden geçirmek gerekir. Bazen 2 omur arasında kısalan kasları uzatmak için çeşitli fizik tedavi yöntemleri, manuel terapi, osteopati, shiatsu gibi değişik yöntemlerin de uygulanması gerekebilir. Ultrason, hil terapi gibi yöntemler de tedaviye hazırlık olarak bize yardımcı olabilmektedir.

DRX 9000 tedavisinden önce hastaların kaslarını uzatmak için gerek ısıtarak gerekse diğer elektrotepi yöntemleri uygulanır. Sonrasında DRX 9000 uygulamasına alınırlar. Devamında, yine eğer gerekiyorsa manuel terapi ve hil terapi uygulayarak en son tedavi bölgesine buz koyarak seans tamamlanır. Tedavinin sonundaki buz uygulaması önemlidir. Çünkü tedavi esnasında uygulanan çekimden dolayı sıvı oluşumunu buzla engelleriz.

DRX 9000 ameliyatsız fıtık tedavisinde bir seans 28 - 30 dakika aralığında sürmektedir. Kişiye özgü bir programdır. Kişinin hangi omur aralığında fıtık varsa cihaz o omur aralığına işlem yapması için ayarlanır. 

Başarılı bir şekilde oluşturulan DRX 9000 spinal dekompresyon sistemiyle tedavi sonrasında hastalarımızın fıtıklaşarak dışarı çıkan diskinin etkin bir şekilde içeri girdiği görülmektedir.

Tedavi başarılıysa DRX 9000 uygulamasından sonra disk yavaş yavaş içeri girmekte , 10.seanslarda hastalarımızın klinik  şikayetlerinde azalma beklemekteyiz. Tedavi bitiminden 1 ay sonra hastalarımızı klinik muayene kontrollerine çağırır, gereken egzersiz programlarını ve pozisyonlarını değerlendiririz. Daha sonrasında 3. ayda kontrol MR'larını çektirerek diskin içeri girdiğinin mutlaka görülmesi gerekir. 3 aya kadar beklememizin sebebi ise iyileşme sürecinin ve kas kuvvetlenmesinin devam etmesidir. 

3.aydaki kontrol MR'ları ile tedavi öncesi çekilen MR'lar arasındaki fark bize ameliyatsız olarak DRX 9000 yöntemiyle yapılan tedavinin kesinlikle doğru olduğunu ispat etmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat