Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

DRX9000 yöntemi ile ameliyatsız fıtık tedavisinde başarı kesin mi?

64,197
kez izlendi
Puan: 4.86 / 5
Detaylı Açıklama

DRX9000 yöntemi ile ameliyatsız fıtık tedavisinde başarı kesin mi?

Hekim hastasını iyi bir değerlendirmeden geçirerek  DRX 9000 spinal dekompresyon sistemini uygulamaya karar vermiş ise tedavinin başarısı kesindir Tedavi bittikten 3 ay sonra çekilen kontrol MR'larında mutlaka iyileşmenin görülmesi gerekir.

DRX 9000 spinal dekompresyon sistemini bütün hastalara aynı şekilde uygulamamak gerekir.

Hastaya özgü bireysel programlar düzenleyerek diğer yöntemlerle kombine edilerek uygulanması gerekmektedir.

Hastaların iyileştiğini, şikayetlerinin azaldığı her ne kadar muayene bulgularından görülebilse de yine de oradaki diskin içeri girdiğini, sinirlere ve dokulara basının kalktığının MR'larla gösterilmesi son derece önemlidir. Bu anlamda hastanın tedavi öncesi ve tedavi sonrası MR'larını karşılaştırarak iyileşme ispat edilmelidir. Böylelikle bundan sonrası yaşamında dikkat etmesi gerekenleri, egzersizleri, uygun pozisyonları belirleyerek hayat boyu yeniden fıtık oluşmaması sağlanır.

Bel ve boyun fıtıklarında zannedildiği gibi ameliyat son çare ya da kesin çözüm değildir. Eğer fıtığın son parçası kopup omurilik boşluğuna düşmemiş ise sinir boşluğuna zarar vermemiş ise kesinlikle ameliyat önerilmemektedir.

DRX 9000 yönteminde sadece fıtığın olduğu aralık etkin bir kuvvetle açılabildiğinden disk kendi kendine içeri girebildiği için tedavi ameliyattan çok daha üstün olmaktadır. Fıtığın kopmadığı durumlarda ameliyat tedavisi asla yapılmamalıdır. 

Amerika ve Avrupa'da beyin cerrahları fıtıklı hastalarına ameliyata girmeden önce mutlaka DRX 9000 spinal dekompresyon tedavisini önermektedirler. Çünkü tedavi sonrasında fıtığın içeri girdiği objektif olarak görülmüştür. Eğer fıtık kopmamış ise DRX 9000 yöntemiyle kesinlikle tedavi edilebilmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat