Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Dövme yaptırmadan önce hazırlık gerekir mi?

37,387
kez izlendi
Puan: 4.29 / 5
Detaylı Açıklama

Dövme yaptırmadan önce hazırlık gerekir mi?

Dövme yaptırmadan önce alkol alınmaması lazım kesinlikle.

Birçok insan alkol alarak geliyor ya da alkol almak istiyor cesaretlenmek için ancak alkol kanı sulandırdığından dolayı dövme yaparken kanamaya yol açıyor. Kanamayla beraber boyayı vücudun bir kısmını dışarıya atmasına ve daha fazla kabuk yapmasına, daha kabuklanma aşamasının geçmesini de zorlaştırıyor. Bu yüzden dövmede de bir deformasyon olabiliyor. O yüzden alkol kesinlikle alınmaması lazım.

Dövme yapılmadan önce ayık olmalı ya da ağrı kesici dahil olmak üzere hiçbir şey alınmaması gerekir. Ağrı kesicilerin bazıları da kanı sulandırabiliyor. Bu gibi şeylere de dikkat edilmesi lazım.

Onun haricinde tok karnına gelmekte fayda var. Çünkü dövmede genelde, özellikle ilk dövme yaptıracak insanlar, çok fazla heyecanlandığı, fazla adrenalin salgıladıklarından dolayı tansiyon düşüklüğü olabiliyor. O yüzden karınlarının en azından tok olması gerekiyor, fazla heyecan yaptıklarından dolayı. Bu da tabi faydalı bir şey. Eğer karınları tok gelirse daha az problem yaşarlar.

Tüylü ve kıllı bölgeler yapılmadan önce tıraşlanıyor, illa ki. Çünkü iğnelerin arasına kaçmaması ya da problem çıkarmaması; böylece daha rahat yapılmaması için mecburen en ufak tüylere kadar tıraşlanıyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat